Hello! We are Finch Studio

We are a digital photography studio specializing in landscape, advertorial and conceptual photography, based in New York. We love to turn ideas into beautiful things.

Photography

Nulla vitae libero pharetra augue. Etiam porta malesuada magna mollis euismod consectetur sem urdom tempus.

Motion Video

Semper nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum.

Retouching

Semper nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum.

Printing

Semper nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum.

CLICK & SHARE THE LOVE

Our featured posts

Mali i Kilimanjaros 5895m. Maja me e larte e kontinentit african

October 15, 2014 Uncategorized 2 Comments

Ngjitja ne majen me te larte te kontinentit african Uhuru Peak, Kilimanjaro 5895m zgjati 5 dite. Ngjitja filloi nga Machame Route…

Ishulli i Tongos dhe i Stillos. Konispol

October 15, 2014 Uncategorized 0 Comments

Ishulli i Tongos dhe i Stillos jane dy ishuj te vegjel prane njeri tjetrit dhe ndodhen ne skajin me jugor te…

Fisi Azabi

October 15, 2014 Uncategorized 0 Comments

Azabi, nje komunitet i vogel Indigjenesh qe jetonin akoma ne pyll, dhe siguronin ushqimin me ane te gjuetise, pasi nuk mbanin…

Maja e Kores ( Qorres ) 2018m. Vlore. Albania

October 15, 2014 Uncategorized 0 Comments

E filluam mbare kete vit te ri me mrekullite qe te afron Mali i Cikes 2048m ne Parkun Kombetar te Llogarase….